<" />
Ekinci Nevzat Ceylan İlköğretim Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Okulumuzun tarihçesi

Okulumuzun tarihçesi Empty Okulumuzun tarihçesi

Mesaj  Admin C.tesi Ocak 09, 2010 11:31 am

1967 Yılında Aşağıekinci İlkokulu olarak 2 derslik ile eğitim – öğretim hizmetine açılmıştır. Daha sonra 2 ve 3 derslik ilave ek bina yapılarak 1994 yılında Ekinci Cumhuriyet İlkokulu adını alıp eğitim öğretime devam edildi.
1997 yılındaki depremde okul binası hasar görüp 3 ayrı derslik kullanılmayacak duruma geldi. Bayındırlık ve Milli Eğitim İnşaat Mühendislerince yapılan denetim ve kontrol sonucunda 2 derslik rapor edilerek yıkım kararı alındı.
1997 yılında 8 Yıllık Temel Eğitime geçildi. 1997 yılında Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ekinci Beldesi halkından Nevzat Ceylan ile12 derslik okul yapımı için protokol imzalandı. Temel atılarak inşaata başlandı.Yeterli derslik olmadığından 6. sınıf ****** İlköğretim okulu bünyesine verildi. 1998 yılında 6. sınıf açılarak 2000 – 2001 Eğitim – Öğretim yılında 8 Yıllık Temel Eğitim ilk mezuniyetini verdi.
12 derslik, müdür, öğretmen odası ,2 idareci odası yeterli sayıda tuvalet 02.10.2002 yılında inşaat bitirilerek Ekinci Nevzat Ceylan İlköğretim Okulu adını aldı. Bünyesinde anasınıfı ve fen laboratuarı ve yeterli uygulama bahçesi, elektrik, devamlı su mevcut olup Eğitim Öğretim hizmetini devam ettirmektedir

Admin
Admin

https://ekincinevzatceylan.hareketforum.net

- Similar topics